Connect with us

Τους ξεμπρόστιασαν: Aυτοί είναι οι influencers με τους περισσότερους ψεύτικους followers

Επάγγελμα: influencer. Όσο άσχημο κι αν ακούγεται στα αυτιά των… κοινών θνητών, τόσο σε μπίζνα έχει εξελιχθεί από τη μεριά των celebrities, οι οποίοι πέρα από τις επαγγελματικές τους δραστηριότητες και τον χώρο στον οποίο διαπρέπουν, βλέπουν τους τραπεζικούς τους λογαριασμούς να «φορτώνονται» με εκατοντάδες χιλιάδες δολάρια για κάθε χορηγούμενη ανάρτησή τους.

Στην Ελλάδα το κεφάλαιο «ψεύτικοι followers» έχει ουκ ολίγες φορές τεθεί επί τάπητος, φαίνεται όμως πως το φαινόμενο δεν είναι έντονο μόνο στη χώρα μας σε ό,τι αφορά στους celebrities και τους stars του instagram.

Η βρετανική ιστοσελίδα fasthosts.co.uk βρήκε και μας παρουσιάζει με νούμερα τους διεθνούς φήμης αστέρες από τους χώρους της μουσικής, του αθλητισμού, της μόδας και του επιχειρείν, οι οποίοι έχουν καταφέρει να έχουν τα πρωτία στους πληρωμένους ακολούθους, με πολλά εκ των ονομάτων της δεκάδας να προκαλούν έκπληξη.

Ιδού οι 10 influencers με τους περισσότερους fake followers και το ποσοστό των… ανύπαρκτων ακολούθων που θα βρει κανείς στους λογαρισμούς τους…

#1 Kylie Jenner @kyliejenner – 40% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie Cosmetics (@kyliecosmetics)

#2 Kendall Jenner @kendalljenner – 37% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

#3 Blake Lively @blakelively – 37% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blake Lively (@blakelively)

#4 Justin Bieber @justinbieber – 37% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber)

#5 Rihanna @badgirlriri – 36% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

#6 Zayn Malik @zayn – 35% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zayn Malik (@zayn)

#7 Kim Kardashian West @kimkardashian – 34% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

#8 LeBron James @kingjames – 34% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 👑 (@kingjames)

#9 Kourtney Kardashian @kourtneykardash – 34% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kourtney ❤️ (@kourtneykardash)

#10 Bad Bunny @badbunnypr – 33% fake followers

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BAD | BUNNY 🔵 (@badbunny.pr)

Πηγή: belikeyou.gr




Trending